ДЛЯ ЧОГО МАСАЖ НЕМОВЛЯТІ

Відповідно до теорії «триєдиної моделі» головний мозок людини складається з найдавнішого мозку — рептильного, мозку ссавців(середній мозок),та неокортексу,або кори великих півкуль.
Рептильний мозок відповідає за базові функції та вродженні рефлекси,середній бере участь у регулюванні функцій внутрішніх органів,нюху,пам’яті,відповідає за інстинкти та емоції.А неокортекс відповідає за вищу нервову діяльність.
Дитина приходить у цей світ з вже сформованим найдавнішим мозком, майже сформованим середнім мозком і дуже «недосконалою» корою великих півкуль.Розвивається кора головного мозку тоді,коли отримує і обробляє сигнали від органів відчуття: зорові,слухові,смакові,нюхові,тактильні( від дотиків). Оскільки шкіра немовляти має велику кількість нервових закінчень,дуже важливо регулярно масажувати його тіло,щоб малюк отримував ці дотики.
Вікові традиції нашого народу налічують безліч пестушок,забавок і пальчикових ігор,які ,насправді,є простими масажними рухами, і їх потрібно робити дитинці щодня.Завдяки цьому малюк стає врівноваженим та спокійним,бо в нього покращуються кровообіг та обмін речовин,нормалізується тонус м»язів,у головному мозку формується схема тіла дитини.А ще дитячий масаж виконує роль пасивної гімнастики і тренує м»язи малюка до моменту опанування ним самостійних рухів.
Отже,любі матусі,приділіть належну увагу цьому дієвому способу гармонійного розвитку вашого сонечка. А в нашому центрі ви можете отримати кваліфіковану консультацію та практичну допомогу.